OGame- Vybudujte své vesmírné impérium

OGame je známá vesmírná budovatelská strategie, odehrávající se v prostředí budoucnosti. Oblíbenost hry dokazuje i vysoký počet hráčů, které můžete na herním světě potkat. Jedná se o velmi úspěšnou MMO hru ve které buduješ svou planetu! Ve hře OGame budeš stavět různé doly, rozvíjet laboratoře a postupem času získávat své kolonie.

Spustit hru OGame

Postup hry OGame

Hned poté, co vstoupíte do hry, vyskočí na vás uvítání společně s tutoriálem. V něm se naučíš základní funkce a ovládání hry. Tutoriál je udělaný formou úkolů, což znamená že procházením výuky už rozvíjíš svou planetu.
Pokud nějaký úkol z tutoriálu nepochopíš, stačí si rozkliknout ,,pomoc s řešením,, a  získáš tak detailnější vysvětlení postupu.

Jako úplně první úkol se budete muset postarat o zásobování své planety. Suroviny získáváš těžením v dolech. Ze začátku se budeš starat především o rozvoj dolů na kov a krystaly. Později také Deuterium. Aby však všechny tvé doly běžely, nesmíš zapomenout na dostatek energie. Tu získáš například ze solární elektrárny.

Neměl bys také zapomínat ve hře na ochranu tvé planety a tvých zásob surovin. Na začátku hry ti bude stačit pár raketometů. Později v průběhu hry budeš moci získávat lepší a modernější zbraně, které ti pomohou se zabezpečením tvé planety. Pro každou budovu, jednotku a oblast výzkumu je ve hře technologický strom. Díky tomu uvidíte ve kterých směrech musíte planetu rozvíjet abyste dosáhli požadovaných cílů. O velikosti své obrany rozhoduješ ty sám, z vlastních zkušeností radím obranu nezanedbat.

Spustit hru OGame

První loď

Pokud již máte dostatečně rozvinuté doly na suroviny, přichází další krok – První loď. Abys mohl postavit svou první loď, musíš nejprve postavit výzkumnou laboratoř. Kromě obrany kterou ti lodě poskytnou, ti narozdíl od raketometů poslouží také k útokům na ostatní planety.

Lodě využívej k farmení surovin na ostatních planetách v galaxii. Nezapomínej, že planety mohou být dobře chráněny a ty tak můžeš přijít o své lodě. Doporučuji proto vždy před drancováním okolních planet vyslat špionážní sondu, která odhalí všechny potřebné informace. Ty tak můžeš v klidu farmit suroviny bez toho, aniž bys přicházel o své lodě.

Rozšiř své vesmírné impérium

Po dostatečném rozvinutí své planety a především svých lodí se pustíš do budování svého vesmírného impéria. Dobytím nových kolonií získáš novou řadu možností. Získáš tak nový stavební prostor pro tvé továrny a doly, čímž zvýšíš svůj příjem surovin a zvýšíš tak rychlost svého rozvoje. Navíc pokud máš více planet, můžeš je využívat k přesunu surovin tak, aby byly chráněny před útoky ostatních hráčů.

Spustit hru OGame

Rady a tipy do hry OGame

  • Domovská planeta má jen 163 polí. Proto pokud myslíte hraní OGame vážně, zvažte do budoucna přesunutí vaší základy na větší planetu – ideálně kolem 250 polí.
  • Na koloniích stavějte hlavně doly a továrny na roboty. K tomu postavte nějakou menší obranu aby vás ochránila před menšími nájezdy. Nejlepší způsob jakým ochránit planetu je uhýbat se surovinami.
  • Nepodceňujte obranu. Samozřejmě pokud se na vás domluví více hráčů, nemusí vás uchránit ani ta největší obrana. Ale pořád to hráče může odradit před útokem na vaší planetu a může zaútočit na někoho s menší obranou.
  • FleetSave – je druh taktiky jak předejít zničení vaši letky. Jak na to? Je to jednoduché. Když víš že nebudeš u PC například od 23 hodin večer do 2 odpoledne (dejme tomu že budeš ráno třeba ve škole), najdu si hráče k kterému trvá cesta 7,5 hodin. To znamená, že odešlu všechny své jednotky na něj a oni se vrátí přibližně ve 2 odpoledne. Po celou dobu co nebudeš u počítače můžeš být v klidu, protože pokud někdo zaútočí na tvou základnu, nepřijdeš o jednotky.

Ve hře samozřejmě nechybí ani žebříček nejlepších hráčů ve vesmíru. Budeš tam i ty?

Video ze hry:

Máš rád budovatelské strategie? Zahrej si ty například Elvenar- fantasy strategie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další online hry

Elvenar

Elvenar- fantasy budovatelská online hra

Elvenar je oblíbená fantasy budovatelská strategie od společnosti InnoGames která stojí například za hrou jako je Forge of Empires. Při startu hry si vybereš, jestli budeš hrát za lidi nebo

Big Farm

Big Farm- farmářská online hra

Populární farmářská online hra Big farm získala ocenění MMO hra roku 2013! Velice populární MMO hra Big Farm má skvělou hratelnost, grafiku a chytlavý děj díky kterému vás hraní bude bavit.

Divoké kmeny

Divoké kmeny – oblíbená online strategie

Divoké kmeny patří mezi ty nejlepší budovatelské strategie od společnosti InnoGames. Popularitu této online hry značí i široká jazyková dostupnost včetně češtiny. Po prvním přihlášení do hry se stáváte pánem malé