OGame- Vybudujte své vesmírné impérium

OGame je známá vesmírná budovatelská strategie, odehrávající se v prostředí budoucnosti. Oblíbenost hry dokazuje i vysoký počet hráčů, které můžete na herním světě potkat. Jedná se o velmi úspěšnou MMO hru ve které buduješ svou planetu! Ve hře OGame budeš stavět různé doly, rozvíjet laboratoře a postupem času získávat své kolonie.

Spustit hru OGame

Postup hry OGame

Hned poté, co vstoupíte do hry, vyskočí na vás uvítání společně s tutoriálem. V něm se naučíš základní funkce a ovládání hry. Tutoriál je udělaný formou úkolů, což znamená že procházením výuky už rozvíjíš svou planetu.
Pokud nějaký úkol z tutoriálu nepochopíš, stačí si rozkliknout ,,pomoc s řešením,, a  získáš tak detailnější vysvětlení postupu.

Jako úplně první úkol se budete muset postarat o zásobování své planety. Suroviny získáváš těžením v dolech. Ze začátku se budeš starat především o rozvoj dolů na kov a krystaly. Později také Deuterium. Aby však všechny tvé doly běžely, nesmíš zapomenout na dostatek energie. Tu získáš například ze solární elektrárny.

Neměl bys také zapomínat ve hře na ochranu tvé planety a tvých zásob surovin. Na začátku hry ti bude stačit pár raketometů. Později v průběhu hry budeš moci získávat lepší a modernější zbraně, které ti pomohou se zabezpečením tvé planety. Pro každou budovu, jednotku a oblast výzkumu je ve hře technologický strom. Díky tomu uvidíte ve kterých směrech musíte planetu rozvíjet abyste dosáhli požadovaných cílů. O velikosti své obrany rozhoduješ ty sám, z vlastních zkušeností radím obranu nezanedbat.

Spustit hru OGame

První loď

Pokud již máte dostatečně rozvinuté doly na suroviny, přichází další krok – První loď. Abys mohl postavit svou první loď, musíš nejprve postavit výzkumnou laboratoř. Kromě obrany kterou ti lodě poskytnou, ti narozdíl od raketometů poslouží také k útokům na ostatní planety.

Lodě využívej k farmení surovin na ostatních planetách v galaxii. Nezapomínej, že planety mohou být dobře chráněny a ty tak můžeš přijít o své lodě. Doporučuji proto vždy před drancováním okolních planet vyslat špionážní sondu, která odhalí všechny potřebné informace. Ty tak můžeš v klidu farmit suroviny bez toho, aniž bys přicházel o své lodě.

Rozšiř své vesmírné impérium

Po dostatečném rozvinutí své planety a především svých lodí se pustíš do budování svého vesmírného impéria. Dobytím nových kolonií získáš novou řadu možností. Získáš tak nový stavební prostor pro tvé továrny a doly, čímž zvýšíš svůj příjem surovin a zvýšíš tak rychlost svého rozvoje. Navíc pokud máš více planet, můžeš je využívat k přesunu surovin tak, aby byly chráněny před útoky ostatních hráčů.

Spustit hru OGame

Rady a tipy do hry OGame

  • Domovská planeta má jen 163 polí. Proto pokud myslíte hraní OGame vážně, zvažte do budoucna přesunutí vaší základy na větší planetu – ideálně kolem 250 polí.
  • Na koloniích stavějte hlavně doly a továrny na roboty. K tomu postavte nějakou menší obranu aby vás ochránila před menšími nájezdy. Nejlepší způsob jakým ochránit planetu je uhýbat se surovinami.
  • Nepodceňujte obranu. Samozřejmě pokud se na vás domluví více hráčů, nemusí vás uchránit ani ta největší obrana. Ale pořád to hráče může odradit před útokem na vaší planetu a může zaútočit na někoho s menší obranou.
  • FleetSave – je druh taktiky jak předejít zničení vaši letky. Jak na to? Je to jednoduché. Když víš že nebudeš u PC například od 23 hodin večer do 2 odpoledne (dejme tomu že budeš ráno třeba ve škole), najdu si hráče k kterému trvá cesta 7,5 hodin. To znamená, že odešlu všechny své jednotky na něj a oni se vrátí přibližně ve 2 odpoledne. Po celou dobu co nebudeš u počítače můžeš být v klidu, protože pokud někdo zaútočí na tvou základnu, nepřijdeš o jednotky.

Ve hře samozřejmě nechybí ani žebříček nejlepších hráčů ve vesmíru. Budeš tam i ty?

Video ze hry:

Máš rád budovatelské strategie? Zahrej si ty například Elvenar- fantasy strategie!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další online hry

My Little FarmiesMy Little Farmies

Zahrej si oblíbenou budovatelskou strategii My Little Farmies. Hra tě vtáhne do farmářského prostředí kde začneš s malým políčkem a několika kusy domácích zvířat. Krok po kroku budeš budovat svou

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat